Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Otvorene lazi!!!

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu

Broj poruka : 1880
Godina : 54
Datum upisa : 22.08.2007

PostajNaslov: Otvorene lazi!!!   11.01.09 3:08

Hajde da se otvoreno lažemo... Kad chat i forum koristimo zbog zabavnog, anonimnog, otvorenog razgovora. Šta se krije iza ANONIMNOSTI? Šta je to što ne želimo da drugi znaju o nama, ako znaju naš identitet, a šta dijelimo sa onima koji ga ne znaju? Istina je da i jedne i druge lažemo jer je to "jednostavniji" način da sačuvamo svoju privatnost, integritet... da se sačuvamo od nerazumijevanja, osude "visoko" moralnih, suvišnih pitanja, praznih priča... Mislim da bi bilo zabavno da podijelimo, po neku svoju laž sa OBRAZLOŽENJEM. Mnogima će pomoći da razumiju da laž služi jer ljudi teško prihvataju istinu (iako malo njih to priznaje čak i kad su u pitanju najbanalnije stvari) jednostavno ih je nekad lakše "upakovati" da zvuče adekvano datoj situaciiji da bi bili cool....
[Vrh] Go down
Sonata
Junior
Junior

Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

PostajNaslov: Re: Otvorene lazi!!!   11.01.09 13:06

Sve zavisi od toga ko je i iz kakvih pobuda na chatu i forumu! Pa se
prema svojim pobudama i oblikuje tj. filuje lažima ili neotkrivanjem
svog pravog identiteta.
Opšte je poznato da postoji mnogo zloupotreba nečijih podataka čak
i kad ih sami ne damo, postoje ljudi osposobljeni da čitaju tudje
logove i da mogu da dodju do adrese korisnika. Mislim da je i to
jedan od razloga kod "normalnih" ljudi da budu vrlo uzdržani a i
da ponekad slažu nešto štiteći svoj pravi identitet.
Chat i forum za otvorene razgovore i zabavu koristim sa odabranim
ljudima, koje mogu da prepoznam, koje sam i upoznala i započela druženje, za ostale mogu da se zabavljam u zavisnosti od sopstvenog raspoloženja a i od sagovornika.
[Vrh] Go down
COVEK_ZVER
Junior
Junior

Broj poruka : 267
Datum upisa : 03.11.2008

PostajNaslov: Re: Otvorene lazi!!!   13.01.09 11:49

Ljudi su cesto na chatu i forumima ono sto bi zeleli da budu a sto u realnom zivotu iz ko zna kakvih razloga nisu ili su iz ko zna kojih razloga uskraceni, plasljivi, stidljivi....
Svakako je iz pozicije iza nekog monitora, iz neke male skrivene jazbine, sobicka mnogo lakse reci sve i svasta pa su u opticaju i lazi, jer ko to moze otkriti na kraju krajeva.
Lazi su nekad i potrebne jer ma koliko jedna strana bila iskrena postoje uvek bolesnici, pederi, manijaci koji opsedaju i jednostavno imaju potrebu da opterecuju, smaraju ili lece svoje komplekse a iz razloga sto su verovatno osteceni ili na neki nacin poremeceni. Mada, nesto slicno je i u saobracaju...Ma koliko vi vozili najbolje na svetu uvek ima i onih koji ce izazvati nesrecu svojom nevestoscu, neznanjem zbunjenoscu...uvek ce izleteti neki pesak, pijana budala...
U restoranu ma kakvog kvaliteta ce se uvek naci neko ko ce vam pokvariti raspolozenje nepozvan ili samopozvan. Dok cekate autobus, dok sedite na klupi u parku, uvek ce se naci neko da vam pridje sa nekom nebulozom kao da bas njega jedva cekate...
Licno nemam potrebu da krijem identitet i uvek sam spreman da postoje i oni drugi koji su spremni da idu u klizeci start i vrlo su retke lazi koje sam izgovorio na chatu ili forumu.
Prvo iz razloga sto se mahom upoznam i licno sa nikovima pa ne zelim da tada ustanove da sam jajara a drugo nemam potrebu da lazem.
Mogu nesto da sakrijem ili da ne kazem kao i u privatnom zivotu ali da slazem...retko
[Vrh] Go down
veccana44
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu

Broj poruka : 1880
Godina : 54
Datum upisa : 22.08.2007

PostajNaslov: Re: Otvorene lazi!!!   13.01.09 14:12

Nazalost,ponašam se na netu,kao i u private.Što na umu to na drumu,to sam ja.Inače davno sam raskrstila sa tabu temama,da cutim,da se krijem.Umrli su oni kojima sam se prvdala,To su moji divni roditelji.Tako da nemam straha,ni od koga na ovom svijetu bez od gospoda.Prestavljam se onakva kakva sam.Jos umijem da se branim;))pa i od nikogovića koji su ponekada pokusali na net da moje ime diskredituju.Istina kakva god da je mora izaci na vidjelo...
[Vrh] Go down
sandinissta
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 05.11.2007

PostajNaslov: Re: Otvorene lazi!!!   15.01.09 22:13

Znao sam ja jednog dok sam isao na Krstaricu imao je nick stranomisli_dousnik opasan olosh i kurajber je to bio,provaljivao ljudima konekcije i sluzio se proxy serverima pa ga nisu mogli banovati,ma djubre jednom recju,al sad kad ne idem na chat moze samo da mi pljune pod Window(s) Smile
[Vrh] Go down
njushkalo_37
Stariji Senior
Stariji Senior

Broj poruka : 1014
Datum upisa : 04.11.2007

IGRE
IGRA-1:

PostajNaslov: Re: Otvorene lazi!!!   16.01.09 0:09

sandinissta je napisao/la:
Znao sam ja jednog dok sam isao na Krstaricu imao je nick stranomisli_dousnik opasan olosh i kurajber je to bio,provaljivao ljudima konekcije i sluzio se proxy serverima pa ga nisu mogli banovati,ma djubre jednom recju,al sad kad ne idem na chat moze samo da mi pljune pod Window(s) Smile

Pozdravi ti tog kurajbera Very Happy

U životu poželi samo jedno, da ne voliš izgubljeno i da ne izgubiš voljeno

[Vrh] Go down
sandinissta
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 34
Datum upisa : 05.11.2007

PostajNaslov: Re: Otvorene lazi!!!   16.01.09 3:12

Pa jes ti bre njuskalo pao s kruske il' kakve druge vocke ,pa gde da ga pozdravim,taj bi i kamen pokvario,os' da mi crkne hard zbog bliskog susreta (pete vrste) sa tim covekom esencijom budalastine i subverzivnim elementom web neba Srbije
[Vrh] Go down
njushkalo_37
Stariji Senior
Stariji Senior

Broj poruka : 1014
Datum upisa : 04.11.2007

IGRE
IGRA-1:

PostajNaslov: Re: Otvorene lazi!!!   16.01.09 8:21

sandinissta je napisao/la:
Pa jes ti bre njuskalo pao s kruske il' kakve druge vocke ,pa gde da ga pozdravim,taj bi i kamen pokvario,os' da mi crkne hard zbog bliskog susreta (pete vrste) sa tim covekom esencijom budalastine i subverzivnim elementom web neba Srbije

Pazi se od lagbrytare , i taj je mnogo opasan lol!

U životu poželi samo jedno, da ne voliš izgubljeno i da ne izgubiš voljeno

[Vrh] Go down
COVEK_ZVER
Junior
Junior

Broj poruka : 267
Datum upisa : 03.11.2008

PostajNaslov: Re: Otvorene lazi!!!   23.01.09 15:46

Najvece su one lazi koje izgovorimo sebi uvece pred spavanje Twisted Evil
[Vrh] Go down
slatkicass
Senior