Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Obim struka-veliki rizik-paznja!

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
anja007
Senior
Senior

Broj poruka : 899
Godina : 44
Datum upisa : 09.12.2007

PostajNaslov: Obim struka-veliki rizik-paznja!   21.11.08 21:43

Veći obim struka, veći rizik od smrti
Petak, 14. novembar 2008. 02:32

Veliki obim struka duplira rizik od prevremene smrti kod oba pola, nalaz je opsežnog istraživanja koje je sprovedeno u devet evropskih zemalja.

U poređenju osoba sa istom telesnom masom, verovatnoća da će oni umreti raste linearno sa povećanjem njihovog obima struka. Rizik od smrtnosti je bila skoro dva puta veća kod osoba sa velikim obimom struka - 120 centimetara za muškarce i 100 centimetara za žene, nego kod onih čiji je obim bio manji od 80 centimetara kod muškaraca i 65 centimetara kod žena.

Sličan je rizik čak iako je telesna masa (težina u kilogramima podeljena sa visinom na kvadrat) u okviru normale (18,5 do 25), prema ovom istraživanju koje je sprovedeno na 359.000 ljudi, starih u proseku 51,5 godina i od kojih su 65,4 odsto žene.

Svako povećanje obima struka od pet centimetara povećava rizik od smrtnosti za 17 odsto kod muškaraca i za 13 odsto kod žena. Ova studija pokazuje da višak naslaga masti oko struka predstavlja značajan rizik za zdravlje čak i kod osoba koje se ne smatraju predebelim.

Ovo se objašnjava time što na tom mestu višak masti izlučuje često proteine koji regulišu imuni sistem, hormone i druge aktivne elemente u metabolizmu i koji mogu da doprinesu da se razviju hronične bolesti, kao što su kardiovaskularne bolesti i rak.

(Beta)
[Vrh] Go down
COVEK_ZVER
Junior
Junior

Broj poruka : 267
Datum upisa : 03.11.2008

PostajNaslov: Re: Obim struka-veliki rizik-paznja!   22.11.08 12:48

Zakljucak,

Najveci problem imace pogrebnici, kada treba skovati sanduk... Laughing
[Vrh] Go down
anja007
Senior
Senior

Broj poruka : 899
Godina : 44
Datum upisa : 09.12.2007

PostajNaslov: Re: Obim struka-veliki rizik-paznja!   22.11.08 12:58

Nisi bre citao Covek_Zver.Moras skidati masne naslage treninzima a ne drzati dijete.Rano je za pogrebnike mislim))))))))))
[Vrh] Go down
COVEK_ZVER
Junior
Junior

Broj poruka : 267
Datum upisa : 03.11.2008

PostajNaslov: Re: Obim struka-veliki rizik-paznja!   22.11.08 13:04

Znam da je rano, malo sam se nasalio

A licno mislim da je tajna samo u dobrom regulisanju unosa i potrosnje kalorija.

Unesi 2000 a potrosi 3000

A hoce li to biti vezba ili dijeta svejedno je. Dovoljno je i da se seta sat vremena.

A osim toga cemu sluzi post
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Obim struka-veliki rizik-paznja!   Today at 16:47

[Vrh] Go down

Obim struka-veliki rizik-paznja!
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.