Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Početna stranicaPortalFAQPretražnikRegistracijaLogin

Share | 

Da li ste nocna ptica ili spavalica?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
anja007
Senior
Senior

Broj poruka : 899
Godina : 44
Datum upisa : 09.12.2007

PostajNaslov: Da li ste nocna ptica ili spavalica?   28.10.08 14:15

U koju vrsto od ove dve spadate?

Da li ste obicno preumorni da zaspite,prevrcete se po krevetu i niste u stanju da iskljucite mozak?
Izbegavate da zaspite u miru i tisini i obicno se bacite na neki posao misleci da ce vam to pomoci i ubrzati proces uspavljivanja.Tako obicno docekate jutro.
Kad vam se desi da brzo zaspite obicno se probudite u cik zore i onda vam brige preplave misli.
Nesanica se u svakom slucaju obicno javlja usled velikog stresa,koji dovodi do naglog priliva adrenalina u krvi, sto izaziva budnost mozga i napetost misica.

Spavajte jos bolje.
Meditirajte i probajte da se pred odlazak u krevet opustite na bilo koji drugi nacin kako biste sto vise ublazili nagomilani stres.
Opustite se u krevetu disite duboko dok stezete i opustate svaku grupu misica na telu.Pocnite od prstiju na nogama,preko listova i stomacnih misica,sve do ledja i ramena-drzite ih stegnute dok ne izbrojite do 10 a zatim ih opustite.
Svake veceri pred odlazak na spavanje napravite spisak obaveza koje treba da obavite narednoga dana.Ako vas nesto muci i brine stavite to na papir, jer ce te na taj nacin izbaciti problem iz glave i rasteretiti mozak.Vremenom to postaje efikasni nacin da iskljucite prekidac za brige.

Na koji nacin pobedjujete nesanicu i u koju grupu spadate?
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Da li ste nocna ptica ili spavalica?   28.10.08 16:04

definitivno sam nocna ptica, u osnovi spavam jako jako malo ... pre sam praktikovao da spavam od 5 do 6 sati ali nakon 8 godina zivota izgleda da sam se iscrpiop pa se sad trudim da imam san od 7 do 8 sati ... ali zato za provod sam uvek raaaspolozen i ...
[Vrh] Go down

Da li ste nocna ptica ili spavalica?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.