Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

ROMANTIKA-PATETIKA

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Domingez
Senior
Senior

Broj poruka : 620
Godina : 36
Datum upisa : 16.10.2007

PostajNaslov: ROMANTIKA-PATETIKA   22.10.08 20:57

Romantika i patetika....tanka je nit...zar ne ? Rolling Eyes
Gde je granica ? Shocked
[Vrh] Go down
http://www.dverisrpske.com/sr-CS/index.php
Luna_
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 7
Datum upisa : 28.09.2008

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 1:15

Domingez je napisao/la:
Gde je granica ? Shocked

Zavisi s koje strane ~chitash~ al kako god okrenes sve je patetika Razz
[Vrh] Go down
Domingez
Senior
Senior

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 10:58

Luna_ je napisao/la:
Domingez je napisao/la:
Gde je granica ? Shocked

Zavisi s koje strane ~chitash~ al kako god okrenes sve je patetika Razz
lol!
Ako se slazesh samnom da je Romantika kreativnost jedne individue da ugodi, prijatno iznenadi voljenu osobu i da joj pokaze da je voli, onda iz toga proizilazi da je patetika opozit od toga.
Ako se vodish mishlju da je sve patetika a to govorish iz iskustva, to samo znaci da nisi imala pored sebe ljude vredne tvoje paznje. Nemashtovite,netakticne, one koji te nisu voleli ili koje TI nisi volela Neutral
Za romanticno iskustvo je potrebno DVOJE. Elektronicari bi rekli "primo-predaja" Razz
Dzabe dobar prijemnik ako je predajnik losh ili nekompatibilan sa prijemnikom- i obrnuto isto. cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 11:25

Patetika ili onaj koji je patetican ima sve osobine strastvenosti, osecajnosti, smisla da vas gane i dodirne, ali je to uvek izvestaceno i teatralno.
A romantika, pa samo poreklo izraza od pravca koji se zove Romantizam govori sve.To je umetnicki metod osecajnog i idealizovano slikanje stvarnosti.Hoce to biti cetkicom, recju ili bilo cime drugim bitno nije.
[Vrh] Go down
CoyoteGirl
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 152
Datum upisa : 08.09.2008

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 11:28

Kao sto vec rekoh romantika kao smisljeno zavodjenje koje cesto zna biti zbog nekog drugog negativnog cilja=patetika
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 11:32

Zna biti ali ne nuzno i ne uvek...Najlepsu pesmu, tebi bih pevao....Biti iskreno romantican je vrlo pozeljno.
[Vrh] Go down
CoyoteGirl
Novajlija
Novajlija

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 11:35

Da samo sto nekad moze biti ono sto uzimamo zdravo za gotovo iskrenije od pateticne romantike
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 11:38

Ne govorim o pateticnoj romantici nego o romantici.Slazem se sa tobom i vrlo dobro razlikujem patetiku od romantike.Podjednako kao sto razlikujem kich od pravih vrednosti ili kinder jaje od prave cokolade.
Kazem da je napraviti od ljubavi pravu umetnost i vrednost veoma pozeljno.Ko ume naravno.Mada mogu to svi.Samo ako se potrude.
[Vrh] Go down
Domingez
Senior
Senior

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 11:58

Sve ok ali ali ...
Ima milion situacija gde covek-zena i ucine veoma lep romantican gest pa ispadne pateticni iz razloga sto ta druga strana ne oseca nishta prema njemu/njoj.
Primer: Prijateljica mi se jada : Vidi, ja sam smatrala najgorom patetikom kad mi neko shalje pesme.. posvecuje ih meni.. ruza na krevetu.. svece u sobi...sve mi je to bilo fuj pateticus...a sad kad sam sa ovim - sve mi to je slatko i umirem koliko mi je lepo i koliko se osecam voljenom.
Za nju je i sad sve to sto su joj drugi priredjivali patetika a u ovom jedinstvenom slucaju NE. I ona je svesna toga da taj njen voljeni ne cini nista originalno u odnosu na ostale-naprotiv, sve je isto (skoro isto). Ovog voli i sve joj je slatko i romanticno.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 12:06

E to je vec subjektivan osecaj ili odredjena individualnost.Hemija je odradila svoje i ocigledno je tvoja prijateljica nasla srodnu dusu ili svoju drugu polovinu pa sad on moze da pravi i najcrnje gluposti, sve prolazi.
Romantici se mahom trude da se dopadnu ili da pokrenu bas tu hemiju u osobi koja im se dopadne i koju pokusavaju da osvoje ( tvrda rec ) ili osobi za koju smatraju da je to bas prava i prema kojoj osecaju pojacan adrenalin.Greska je kada im podje za rukom ili romantikom sto odmah i prestaju.I ne retko se desi naravno da se jedna strana svidja drugoj a drugoj se ne svidja prva.Tada to treba i priznati odmah kako bi se ustedilo na energiji i na vremenu.
Patetici ce prosto od starta glumiti osecaje i imati samo nameru da osvoje sa ciljem koji se uvek svodi samo na jedno.Mahom.Mada ima i finansijskih i ostalih motiva.
Sve u svemu, najbolje je biti romantican uvek ili sam po sebi bez preteranog svesnog razmisljanja.Spontano romantican.
[Vrh] Go down
CoyoteGirl
Novajlija
Novajlija

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 12:23

COVEK_ZVER je napisao/la:
E to je vec subjektivan osecaj ili odredjena individualnost.Hemija je odradila svoje i ocigledno je tvoja prijateljica nasla srodnu dusu ili svoju drugu polovinu pa sad on moze da pravi i najcrnje gluposti, sve prolazi.
Romantici se mahom trude da se dopadnu ili da pokrenu bas tu hemiju u osobi koja im se dopadne i koju pokusavaju da osvoje ( tvrda rec ) ili osobi za koju smatraju da je to bas prava i prema kojoj osecaju pojacan adrenalin.Greska je kada im podje za rukom ili romantikom sto odmah i prestaju.I ne retko se desi naravno da se jedna strana svidja drugoj a drugoj se ne svidja prva.Tada to treba i priznati odmah kako bi se ustedilo na energiji i na vremenu.
Patetici ce prosto od starta glumiti osecaje i imati samo nameru da osvoje sa ciljem koji se uvek svodi samo na jedno.Mahom.Mada ima i finansijskih i ostalih motiva.
Sve u svemu, najbolje je biti romantican uvek ili sam po sebi bez preteranog svesnog razmisljanja.Spontano romantican.
Bravo cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   23.10.08 12:28

Wink

Ljubavne emocije su cesto izrazito jake, a tvrdoglavi stav obicno sledi pogresan pravac u potrazi za ostvarenjem zelja
[Vrh] Go down
Sonata
Junior
Junior

Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   28.10.08 22:59

Gost je napisao/la:
Patetika ili onaj koji je patetican ima sve osobine strastvenosti, osecajnosti, smisla da vas gane i dodirne, ali je to uvek izvestaceno i teatralno.
A romantika, pa samo poreklo izraza od pravca koji se zove Romantizam govori sve.To je umetnicki metod osecajnog i idealizovano slikanje stvarnosti.Hoce to biti cetkicom, recju ili bilo cime drugim bitno nije.

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   29.10.08 0:00

Pateticne osobe su uglavnom hronicno nesrecne , a ta nesreca proizlazi iz njihovog nezadovoljstva u ljubavi, ili im nije neuzvracena ili one misle da im nije uzvracena punom merom. Ponizavaju se zarad postizanja nekih po njihovom misljenju visih ciljeva, a u stvari, to je neslavni pokusaj koji se zavrsava jos vecim padom i jos vecom pateticnostu u sledecem pokusaju. A romantika, ona je tako divna ako je spontana, mada je to danas retko sresti a i retko se dozivljava. Svi mi najcesce glumimo da smo romanticni, tj ne osecamo taj trenutak i ne prepustamo mu se. Romantican moze biti samo jedan dodir koji ce u tom trenutku reci vise od hiljadu reci i poneti tolko osecanja kolko nismo osetili npr cele godine da se skupe u jedan kos. Romantika nije samo cvetic u kosi nije ona samo rec vec je nesto sto se recima ne moze opisati, nesto sto je nekome nista a nama u tom trenutku sve.

Zadnja promjena: KorisnickoIme; 02.11.08 1:17; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gea
Pocetnik
Pocetnik

Broj poruka : 12
Datum upisa : 28.08.2007

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   29.10.08 13:18

Romantika koja prelazi u patetiku. Ovde na netu je je baš zastupljena u svim oblicima. Pesmicama, sličicama, izražavanje osećaja razdraganosti ili sreće. Preterivanje do besmisla. U ljubavi je to lepo dok se podudara sa trenutkom ili situacijom. Sve ostalo je prikrivanje pravih reči i želje da nekog upoznaš, zavoliš ono što jeste i šta ta veza treba da bude.
[Vrh] Go down
Sonata
Junior
Junior

Broj poruka : 316
Datum upisa : 05.05.2008

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   01.11.08 17:37

Zašto stalno povezujete romantiku sa patetikom?????
Može li čovek biti romantičan i srećan????
[Vrh] Go down
Zorana76
Junior
Junior

Broj poruka : 212
Datum upisa : 02.12.2008

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   14.02.09 14:18

Tako je Gea!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: ROMANTIKA-PATETIKA   Today at 18:21

[Vrh] Go down