Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Početna stranicaPortalFAQPretražnikRegistracijaLogin

Share | 

Prijatelj ili ne????

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Tricky
Junior
Junior

Broj poruka : 449
Godina : 44
Datum upisa : 09.09.2007

IGRE
IGRA-1:

PostajNaslov: Prijatelj ili ne????   06.02.08 1:17

E ovako ide pricha.Jedan moj "drug" se posle vishe od 12 godina setio mene.I sad hoce da kontaktiramo preko MSN,poshto je doznao moju adresu nekako.Zajedno smo ishli u shkolu,bili po ceo dan jedan kod drugog i smatrao ga kao brata.Kad se shkola zavrshila on se vrati za Francusku jer mu tamo ziveli roditelji,zaposlio se tamo i skucio.Od tad sam ga video 2 puta mozda i chuli se telefonom isto 2-3 puta.Dolazio je tu kod rodjaka kad je na odmoru ali sve je bio u zurbi i nikako nije mogao da svrati do mene na 10 minuta.I sad on hoce da ja ja sa njim kontaktiram preko MSN,ja ce razmishljam vec nekoliko dana i sam ne znam shta da uradim.Ali najverovatnije necu vishe nikad da se vidim sa njim niti zelim da kontaktiram?
Shta vi mislite o tome ????
[Vrh] Go down
Luckasta
Senior
Senior

Broj poruka : 803
Datum upisa : 20.10.2007

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   06.02.08 10:19

U svakome slucaju tesko pitanje Tricky.

Ja licno daal bi jednome takozvanome " drugu bratu", jos jednu sansu.
Dozvoli mu da razgovara sa tobom, mozda ima sve svoje razloge, zasto i zbog cega je prekinuo takvo jedno prijateljstvo.
Svi mi smo slicna iskustva napravili sa takvim prijateljima, kad tad.
Jednostavno su nam se zivoti okrenuli u dva razlicita pravca, izgubili smo se jedni od drugih.
Neki od nas ipak pokusavaja da pokrenu staro prijateljstvo opet , neki ne.
Tvoj drug je verovatno osetio zelju za time, da izmeni stare dozivljaje sa osobom, koja ga je jedan period njegovog zivota pratila. Ta osoba si bio TI.
Daj mu sansu, verovatno se promenio kao osoba i kao licnost, ali sustina njegovog karaktera bi trebala da je ista.
Nemoj da budes razocaran, ako kroz obnovljeni kontakt vidis , da nemate vise zajednickih tacki, sem proslosti. Naprotiv, cak na to budi spreman i ocekuj to! Ako nakon postavljenoga kontakta osetis, da ste se definitivno razisli u svemu , jedan od drugoga, jos uvek ti preostaje prilika, da ga otkacis.
Pokusaj, nema sta da izgubis, mozete obojica samo da dobijete.
Ili dobijate prijatelja starog-novog ili ste dobili jedno novo iskustvo u zivotu.
[Vrh] Go down
snezno_jutro
Novajlija
Novajlija

Broj poruka : 130
Datum upisa : 20.11.2007

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   06.02.08 12:53

Život nas stavlja u razne situacije. Svi se ponekad izgubimo u vremenu i prostoru i zaboravimo ili prerangiramo neke prioritete. Vreme prodje i ostane nam samo zal za necim sto smo mogli a nismo, za onim sto smo zaboravili ili potisnuli a bilo je važno... Samim tim sto sto želi kontakt, znaci da te uvek imao negde, bar u podsvesti. Ne gubis nista, ako pokusas da obnovis staro prijateljstvo (ozlojedjenost i povredjenost tu nemaju mesta). Ako ste posle svih ovih godina, dva razlicita sveta, svakog trenutka možes da se pozdravis i prekines kontakt. Ovako ce ti uvek ostati mucno pitanje da li si ipak trebao da pokusas. Ako iskreno i otvoreno, bez mnogo prebacivanja, popricas sanjim - mazda jedno lepo prijateljstvo potraje jos mnogo godina. Ako se to i ne desi, znaces da nista vise nisi mogao da uradis i da ste se zauvek razisli u vremenu, prostoru, mislima...
[Vrh] Go down
komunikativna
Stariji Senior
Stariji Senior

Broj poruka : 1009
Datum upisa : 26.08.2007

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   12.02.08 0:52

Ja bi svakako pokusala jos jedanput.
Bar ces saznati razloge prekida prijateljstva.
Tricky alles gute!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   12.02.08 9:31

zavisi koliko te je boleo prekid prijateljstva s njim.

Ako te je bolelo i ako si patio - ne radi to sebi opet, ako sada gledas hladnije glave, i znas da nece boleti ako opet ode....Pokusaj, nista ne gubis, samo mozes druga imati ponovo.
[Vrh] Go down
anja007
Senior
Senior

Broj poruka : 899
Datum upisa : 09.12.2007

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   13.02.08 0:20

Tricky je napisao/la:
E ovako ide pricha.Jedan moj "drug" se posle vishe od 12 godina setio mene.I sad hoce da kontaktiramo preko MSN,poshto je doznao moju adresu nekako.Zajedno smo ishli u shkolu,bili po ceo dan jedan kod drugog i smatrao ga kao brata.Kad se shkola zavrshila on se vrati za Francusku jer mu tamo ziveli roditelji,zaposlio se tamo i skucio.Od tad sam ga video 2 puta mozda i chuli se telefonom isto 2-3 puta.Dolazio je tu kod rodjaka kad je na odmoru ali sve je bio u zurbi i nikako nije mogao da svrati do mene na 10 minuta.I sad on hoce da ja ja sa njim kontaktiram preko MSN,ja ce razmishljam vec nekoliko dana i sam ne znam shta da uradim.Ali najverovatnije necu vishe nikad da se vidim sa njim niti zelim da kontaktiram?
Shta vi mislite o tome ????
Vreme prolazi , godine sa njima proslost zivi u nama.Sta ja mislim?
Apropo,posto zivim u dijaspori mogu ti reci iz licnoga iskustva da vrlo puno propusta napravim kada sam na odmoru.Planiram posetu mnogih prijatelja, a onda nagrnu rodjaci, ili jos neke porodicne obaveze i na kraju shvatim da sam neke stvari propustila.
Nazalost setim ih se tek kad se vratim nazad.
Sa rodjenom majkom nekada ne stignem da budem dva sata u danu a recimo odem na odmor zbog nje.....
Tako da, Tricky, ne zezaj krizu u gradu Parizu, jer zivot brzo prolazi a taj povod koji navodis potpuno je nesto beznacajno.
Kako zelis, uostalom postoji mnogo glupavih razloga koje bi smo naveli da nesto ne ucinimo....pa zato uradi da se sutra ne kajes....
ili sam odluci....
[Vrh] Go down
Tricky
Junior
Junior

IGRE
IGRA-1:

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   13.02.08 1:25

Hvala vam na savetima svima.Smile Ali meni ne moze da bude jasno da neko ne moze da pusti SMS ili da se javi telefonom,pa ne koshta to toliko mnogo.Razumem ja sve,i zivot preko i probleme i obaveze ali da neko dodje do moje kuce i da nema 10 minuta da svrati.Ja sam mozda takav lik,ako necesh da kontaktirash samnom ok bwe nishta loshe,samo mi nije jasno da posle toliko godina kazem !2 a mozda i vishe se javlja kao da nishta nije bilo.Hvala vam josh jednom svima Smile
[Vrh] Go down
Luckasta
Senior
Senior

Broj poruka : 803
Datum upisa : 20.10.2007

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   13.02.08 8:08

Tricky je napisao/la:
Hvala vam na savetima svima.Smile Ali meni ne moze da bude jasno da neko ne moze da pusti SMS ili da se javi telefonom,pa ne koshta to toliko mnogo.Razumem ja sve,i zivot preko i probleme i obaveze ali da neko dodje do moje kuce i da nema 10 minuta da svrati.Ja sam mozda takav lik,ako necesh da kontaktirash samnom ok bwe nishta loshe,samo mi nije jasno da posle toliko godina kazem !2 a mozda i vishe se javlja kao da nishta nije bilo.Hvala vam josh jednom svima Smile

Sorry, sad me podseti citajuci ovaj tvoj post Tricky...
Kad ti je to prijateljstvo i samome tako puno znacilo, sto se i ti sam neseti da posaljes sms tome drugu u Parizu ili ga ne nazva telefonom?
Nista manje njega ne kosta nego tebe...
[Vrh] Go down
anja007
Senior
Senior

Broj poruka : 899
Datum upisa : 09.12.2007

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   13.02.08 22:06

A sve to Tricky neces saznati dok ne stupis u kontakt sa doticnim.

Ja znam po sebi, prodju godine, ne sretnem se sa ljudima citavu vecnost, a kada ih ponovo sretnem pozelim da se ispricam sa njima .Neznam zasto ipak smo mi ljudi, i neke lose stvari zaboravljamo kroz zivot...
Mislim mnogo je glupo kaciti se tamo za neke sitnice koje je neko pocinio pre nekih 12-13 godina.
Nisam sitnicar, ne bi trebalo ni onaj drugi da bude.
[Vrh] Go down
Tricky
Junior
Junior

IGRE
IGRA-1:

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   15.02.08 0:40

Luckasta Smile Ja sam njega zvao nekoliko puta telefonom,i chuli se ono ok.Ali se on nije nikako setio da me pozove,sve nije imao vremena i mnogo radi.Ma ja sam hteo samo da chujem vashe mishljenje o tako nechemu,kontaktiracu sa njim i videcu shta i kako je.Hvala vam u svakom sluchaju na savetima:)
[Vrh] Go down
Ines69
Junior
Junior

Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   15.02.08 20:03

Ja sam svoju prijateljicu godinama trazila preko interneta.Isla sam od foruma do foruma,pisala u svom profilu koga trazim,spopadala ljude koji su iz istih krajeva.Ona je znala gde sam,nije me potrazila.Ali ne zameram joj.Uvek sam mislila,samo neka je zdrava i srecna,nacicu je kad tad.Uspela sam.Na kraju mi je pomogao covek koji ima pristup dokumentaciji raseljenih osoba.Hvala mu.
Kada sam je nazvala telefonom plakale smo kao deca.Sada smo u redovnom kontaktu i radujem se svakom njenom javljanju.
Vredelo je.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Prijatelj ili ne????   Today at 22:58

[Vrh] Go down

Prijatelj ili ne????
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.