Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Nizak krvni pritisak

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Moderato_Kantabille
Senior
Senior

Broj poruka : 774
Datum upisa : 04.01.2008

PostajNaslov: Nizak krvni pritisak   24.01.08 10:54

Ako ste stalno umorni, bledi, brzo se zamarate, a pritisak vam je uglavnom 100/60, verovatno patite od hroničnog niskog pritiska - hipotenzije.

Simptomi

Simptomi hipotenzije su veoma različiti i ne javljaju se u isto vreme. To su malaksalost, loše pamćenje, rasejanost, apatija, osećaj opšte slabosti. Osobe sa niskim krvnim pritiskom se uglavnom lako zadišu, često imaju utisak da nemaju vazduha, često zevaju i imaju osećaj da će pasti u nesvest.
Hipotenzičari se po pravilu ujutru ne osećaju naspavano. Razbude se dva sata posle ustajanja, tokom dana ponovo klonu, da bi tek uveče bili u svojoj punoj snazi. Ne vole da čekaju u redu, izbegavaju javni prevoz i raspoloženje i energija im zavisi od godišnjeg doba.

Neki lekari nizak krvni pritisak smatraju za bolest koja treba da se leči, dok ga drugi prepoznaju samo kao stanje koje prolazi i sa kojim treba naučiti da živite. U svakom slučaju odlazak kod lekara je obavezan, zato što nekad nizak krvni pritisak može da bude simptom nekog drugog oboljenja koje može i treba da se leči. Nizak pritisak može da ukazuje na poremećaj cirkulacije, infektivne bolesti, psihički napor, lošu ishranu... I još nešto, nizak krvni pritisak lako može da preraste u visok, a tada stvarno imate problem.

Lečenje

Lečenje možda nije prava reč kada pričamo o niskom krvnom pritisku, reč je o borbi.

Kretanje, san i dobra ishrana najbolje će vam pomoći da se ponovo osećate normalno.
Kafa - osobe sa niskim krvnim pristikom po pravilu su kafopije, jer bez kofeina jednostavno ne mogu da se razbude. Tri kafe u toku dana su OK, ali tu granicu ne smete da pređete, jer će vam se stanje samo pogoršati.
Napor - Aktivan odmor je najbolje rešenje za osobe sa niskim pritiskom. Šetnja, plivanje ili lagano trčanje su najbolji sportovi za hipotenzičare.
[Vrh] Go down
komunikativna
Stariji Senior
Stariji Senior

Broj poruka : 1009
Godina : 44
Datum upisa : 26.08.2007

PostajNaslov: Re: Nizak krvni pritisak   03.02.08 21:03

sto preduzeti ako se tlak spusti dok smo na radnom mjestu ?
[Vrh] Go down
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu

Broj poruka : 1819
Datum upisa : 26.11.2007

PostajNaslov: Re: Nizak krvni pritisak   16.03.08 20:42

komunikativna je napisao/la:
sto preduzeti ako se tlak spusti dok smo na radnom mjestu ?

Odmah ga treba podici lol!
[Vrh] Go down
http://www.tor iza tjoska.co
Cyber^frigidna
Senior
Senior

Broj poruka : 569
Godina : 40
Datum upisa : 15.02.2008

PostajNaslov: Re: Nizak krvni pritisak   16.03.08 20:59

e ja vazda kuburim sa time.. mada je meni nizak pritisak ok.. odrasla sam tako i meni kad se pomeri zna biti loshe .. a najgore je kad se priblize donji i gornji
elem.. za vash problem (i moj) .. jedino vam je reshenje da shto vishe pijete technosti.. i uvek sa sobom nosite vegetu.. kombinacija slatko-slano .. neka bude vishe soli
[Vrh] Go down
anja007
Senior
Senior

Broj poruka : 899
Datum upisa : 09.12.2007

PostajNaslov: Re: Nizak krvni pritisak   17.03.08 19:53

A sto vegetu?
To prvi put sada cujem.Meni se nekada desi da mi spadne, ali jednom jacom kafom i sa par cokoladica zacas ga popnem.Kod visokog pritiska(ako mi skoci usled nekog stresa) obrnuto.Vodu i sto vise setnje.Ali mi nije jasno, zasto vegetu treba nositi sa sobom?
[Vrh] Go down
Crna_ovca_chata
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu

Broj poruka : 1819
Datum upisa : 26.11.2007

PostajNaslov: Re: Nizak krvni pritisak   17.03.08 22:56

I meni se desi da mi skochi a da posle padne.Od velikog uzbudjenja skoci to znam,ali ne znam zasto padne posle izvesnog vremena sam.Nishta chokoladice,voda i vegeta.Jednostavno prodje samo... scratch
[Vrh] Go down
http://www.tor iza tjoska.co
Cyber^frigidna
Senior
Senior

Broj poruka : 569
Godina : 40
Datum upisa : 15.02.2008

PostajNaslov: Re: Nizak krvni pritisak   18.03.08 1:05

jer vegeta sadrzi u sebi i soli i shecer.. meni je barem ukusnije rastvoriti vegetu u vodi.. nego komb. chiste soli i shecera u vodi
jer ti i kad primish infuziju u sluchaju kolapsa pada pritiska i spajanja istog.. ta infuzija je u kombinaciji glukoze i fizioloshkog rastvora.. znachi so i shecer
[Vrh] Go down
Montoya
Ovisnik o internetu
Ovisnik o internetu

Broj poruka : 1543
Datum upisa : 15.01.2008

PostajNaslov: Re: Nizak krvni pritisak   18.03.08 2:01

kome treba visok pritisak...poklanjam po potrebi:)))))))
[Vrh] Go down
komunikativna
Stariji Senior
Stariji Senior

Broj poruka : 1009
Datum upisa : 26.08.2007

PostajNaslov: Re: Nizak krvni pritisak   20.03.08 21:49

spustioooo mi se,pod hitno ga treba podignutiiiiiiiii...kako scratch

cek..da study
pa vam jafim Wink
[Vrh] Go down