Molimo logirajte se kako bi koristili celokupan forum... Smile
Hvala Administracija sajta...

Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Bubrezni kamenac

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
vip-tetka
Veliki ovisnik o forumima

Broj poruka : 1196
Godina : 49
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

PostajNaslov: Bubrezni kamenac   15.12.07 17:08

BUBREŽNI KAMENCI

--------------------------------------------------------------------------------

Bubrežni kamenci stvaraju se iz otpadnih materija i soli što se nalaze u mokraci. Sto je manje mokrace, to je u njoj više otpadnih materija i soli. U našim krajevima bubrežni kamenci dosta su cesta pojava. Kamenci uglavnom nastaju u jednom bubregu. Isto tako, najcešce se javlja jedan kamenac, dok su retki slucajevi kad istodobno u bubregu postoji nekoliko kamenaca. Bolest pogadja najviše muškarce u dobi od 25 do 45 godina. U dece i Ijudi u dobi iznad 45 godina kamenci nastaju uglavnom u mokracnom mehuru. Toj su bolesti skloni Ijudi koji se pri radu mnogo znoje i gube mnogo tecnosti, zatim oni koji veoma malo mokre - a malo mokre jer ne uzimaju vece kolicine tecnosti. Glavni znak bolesti je jaka bol u predelu bubrega, koja se širi uzduž odvodne mokracne cevi do prepone. Uz bol oseca se mucnina i povracanje. Bol nastupa u vidu napada koji postupno popušta pa se opet ponavlja. To su tzv. bubrežne kolike. Nastaju iznenada, a izazivaju ih vožnja po neravnom putu, kad covek skace ili trci i sl. Do tada je kamenac mirovao u svojem ležištu; medjutim, vanjskim utjecajem pokrece se i zatvara otecanje mokrace. Jakim stezanjem bubrežne zdelice ili mokracovoda organizam pokušava istisnuti kamenac, a to uzrokuje žestoke bolove. Posle svakog napada pri kraju mokrenja primecuje se nešto malo krvi, a kadšto je sva mokraca krvava. Krv dolazi otuda što je kamenac oštetio odvodni kanal. .
[Vrh] Go down
vip-tetka

Broj poruka : 1196
Godina : 49
Datum upisa : 20.08.2007

IGRE
IGRA-1:

PostajNaslov: Re: Bubrezni kamenac   15.12.07 17:10

to sam ja imala i mogu samo da vam kazem da nikad u zivotu nisam osetila goru bol...bol koja je konstantna i u kojoj god ste pozi ne menja se...

cuvajte se jer su mi rekli da boli vise od porodjaja
porođaj nisam ni osijetila toliko ko kamence
[Vrh] Go down
Ines69
Junior
Junior

Broj poruka : 385
Datum upisa : 25.08.2007

PostajNaslov: Re: Bubrezni kamenac   15.12.07 17:38

Kada si vec zacela temu,zelim vam nesto reci.Poznajem osobu koja je bubrezni kamenac razbila najobicnijim chajem od pershuna.Kuvao je vrlo jak chaj od pershuna i ispijao ga u velikim kolicinama.Kaze da je taj chaj cak unistio sav kamenac koji se godinama sakupljao u chajniku.
Moj tata je koristio koren lincure potopljen u rakiji.Ne secam se mera,ne secam se koliko i kako jer sam bila tek devojcica.Ali sigurno znam da mu je to razbilo kamenac.Pa ako nekome ne daj boze zatreba raspitajte se.
[Vrh] Go down
anja007
Senior
Senior

Broj poruka : 899
Godina : 44
Datum upisa : 09.12.2007

PostajNaslov: Re: Bubrezni kamenac   18.12.07 0:23

Ja sam cula da se pesak iz bubrega izbacuje tako sto se pije ogromna kolicina vode, a kamenje se razbija tako sto se pije velika kolicina piva.

Samo napred ali nemojte da se opijete.
[Vrh] Go down
doctorr67
Stariji Senior
Stariji Senior

Broj poruka : 1055
Datum upisa : 31.08.2007

PostajNaslov: Re: Bubrezni kamenac   19.12.07 0:57

nema pravila oko razbijanja kamena iz bubrega al svakako pivo deluje
lekari preporucuju uzimanje piva u normalnim kolicinama.Cesce se pojavljuje pasivnijim osobama tj koje se nekrecu mnogo, dok redje
hiperaktivnim.Cuvajte se kamena-tegobe mogu biti bolne.Pozdrav!!!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Bubrezni kamenac   Today at 18:22

[Vrh] Go down

Bubrezni kamenac
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.